Dzierżawa terenu od WKD

0
323

Pruszków planuje budowę kolejnych parkingów „Parkuj i Jedź”. W tym celu władze miasta podpisały umowę na dzierżawę terenu od Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

To ważny krok na drodze do realizacji zamierzonych celów. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie liczby miejsc postojowych, a co za tym idzie – ułatwienia transportowe dla mieszkańców i troskę o jakość powietrza. 12 czerwca w Grodzisku Mazowieckim zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera podpisał z zarządem WKD umowę na dzierżawę terenu przy WKD Pruszków. Dzięki temu miasto może rozpocząć działania związane z pracami projektowymi i budowlanymi P+R. Warto wspomnieć, że miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów »Parkuj i Jedź«”, który będzie realizowany z innymi gminami – Michałowicami, Żyrardowem, Grodziskiem Mazowieckim, Milanówkiem i Sulejówkiem. Samorządy starają się o ponad 24 mln zł.

Należy dodać, że uczestnicy przedsięwzięcia planują budowę łącznie dziesięciu parkingów. W Pruszkowie mają pojawić się dwa P+R. Pierwszy – „Sadowa” – na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Sadowej, niedaleko WKD Tworki. Pojawi się tam ponad 20 miejsc postojowych dla samochodów oraz parking dla rowerów. Drugi lokalizacja – P+R „Pawia” przy dworcu WKD Pruszków – ma liczyć ponad 90 miejsc. Znajdzie się tam również parking dla rowerów i stacja dla jednośladów.