Dzień otwarty w nowym ratuszu

0
81
Reklama

24 lipca, z okazji oficjalnego otwarcia nowego ratusza, władze Grodziska Maz. zapraszają mieszkańców do zwiedzania urzędu.

Zgodnie z zapowiedziami, przeprowadzka magistratu właśnie dobiegła końca. Dziś, przy okazji obchodów 499. urodzin miasta, nastąpiło oficjalne otwarcie urzędu. Teraz włodarze zachęcają mieszkańców, by zwiedzili nowy ratusz.

A jest co zwiedzać, trzeba bowiem przyznać, że nowy urząd prezentuje się okazale.

Nowa siedziba magistratu liczy 4 kondygnacje o łącznej powierzchni ponad 2000 m2. Budynek został zaprojektowany tak, by „okalał” willę Niespodzianka, która odbija się w przeszklonej fasadzie. Zgodnie z założeniami, cała obsługa mieszkańców będzie się odbywać na parterze. Przygotowano pomieszczenia do spotkań z urzędnikami. Dzięki temu nie trzeba będzie błądzić po budynku; to urzędnik przyjdzie do nas. Na pozostałych piętrach zaś rozlokowano się biura poszczególnych wydziałów. Całość jest też monitorowana. Koszt budowy i wyposażenia nowego urzędu to ok. 18,5 mln zł.

– Marzyło nam się, aby nowy ratusz spełniał nie tylko najwyższe standardy estetyczne, lecz także funkcjonalne. Pod względem wyglądu chyba nam się to udało. Budynek jest przestronny, widny i transparentny. Wpisuje się w nowoczesne standardy architektoniczne, które czerpaliśmy między innymi z rozwiązań duńskich. Postawiliśmy na nowoczesność i przystępność – mówił w ubiegłym miesiącu włodarz Grodziska podczas objazdu po gminnych inwestycjach.

Reklama

Nowy ratusz będziemy mogli zwiedzić w sobotę 24 lipca od godz. 13.00.

Czytaj również: Piknik promujący szczepienia

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj