Dziecko w nagrzanym aucie

0
116
Reklama

Grodziska straż miejska udzieliła pomocy dziecku zatrzaśniętemu w aucie. Strażnicy apelują o ostrożność, szczególnie podczas upałów.

Do interwencji doszło w minionym tygodniu. – Dyżurny straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał kolejne zgłoszenie od bardzo zaniepokojonej kobiety, która w pośpiechu wychodząc z samochodu odruchowo zatrzasnęła drzwi pojazdu, w którym pozostały kluczyki, wraz z dwuletnim dzieckiem – informują grodziscy strażnicy. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą i szybko wydostali dziecko z samochodu.

– Apelujemy, aby wysiadając z samochodu, robić to bez pospiechu, szczególnie jeśli w samochodzie znajduje się dziecko. Szczególnie ważne jest to podczas panujących obecnie upałów. Przy upałach we wnętrzu pojazdu temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz, co stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Należy również pamiętać o niepozostawianiu zwierząt w aucie, gdyż jest to dla nich równie niebezpieczne jak dla ludzi – przypomina straż miejska.

Czytaj również: Grupa Alstom zainwestuje w pojazdy szynowe

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj