Dzieci z pruszkowskiego żłobka w świecie ekologii

0
139
Reklama

Dzieci z pruszkowskiego Żłobka nr 3 wdrażają się w świat ekologii i przyrody. Z bliska obserwują jak zmienia się ich ogród.

Trzeba wiele wysiłku, aby wyhodować piękny kwiat, warzywo czy owoc. Wymaga to pracy, cierpliwości, a także umiejętności. Grupa IV „Słoneczka” z pruszkowskiego żłobka nr 3 uczy się poruszania się w świecie ekologii i przyrody. Projekt ma pozwolić dzieciom zyskać odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Przy tym to dobra zabawa i budowanie poczucia wspólnej pracy.

„Słoneczka” ruszyły do ogrodu, gdzie przy wsparciu wychowawczyń i innych pracowników żłobka zasiały w skrzynkach rośliny. Za jakiś czas wyrosną piękne i pachnące zioła, kwiaty i warzywa. Dzieci będą obserwować cały ten proces, a przy okazji odpowiednio dbać o rośliny. Każdego dnia „Słoneczka” poświęcają swoją uwagę nasadzeniom. Z pewnością projekt ma walor edukacyjny, ale przy okazji efekty pracy dzieci wzbogacą otoczenie żłobka. Będzie pięknie i kolorowo.

A oprócz roślin, na terenie żłobka zainstalowano karmniki dla ptaków. Te z pewnością skorzystają ze smakołyków, które się tam znajdą. Pewnie niejeden ptaszek zerknie w okno żłobka i radośnie podziękuje dzieciom za ich pracę.

Dzieci pielęgnują ogrody

Tego typu inicjatywy stają się coraz powszechniejsze. Niedawno założony został ogród na terenie Szkoły Podstawowej nr 10. Dzieci dbają o rośliny i uczą się zachowań proekologicznych. Ten aspekt należy pielęgnować od najmłodszych lat. Jak widać, w żłobku czy szkole można wypracować rozwiązania, które będą przekazywały te wartości w sposób praktyczny. Z pewnością ogrody stanowią źródło radości i satysfakcji dla dzieci, nauczycieli, a także rodziców.

Reklama

Czytaj także: Pruszków trzeci w rankingu najlepszych miast do życia

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj