reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Działkowa z opóźnieniem

Działkowa z opóźnieniem

0
inwestycja, droga, Działkowa, Konrad Sipiera, Pruszków, nawierzchnia, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Przesunięcie terminu zakończenia prac na ul. Działkowej w Pruszkowie. Finał inwestycji ma nastąpić w styczniu 2021 roku.

W połowie września ruszyła długo wyczekiwana przebudowa ul. Działkowej. Kierowcy narzekali na fatalny stan nawierzchni, ale przez lata w temacie niewiele się działo. W ubiegłym roku miasto wykonało projekt. Potem urzędnicy mogli zająć się wyłonieniem firmy, która zajmie się  przebudową drogi. 4 sierpnia władze miasta podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Przedmiot zadania obejmuje budowę ul. Działkowej na odcinku od ul. Dębowej do tunelu pod torami PKP. Całkowity koszt inwestycji to 3,6 mln zł.

Jezdnia o szerokości 6,5-7 metrów, chodniki po obu stronach, asfaltowa ścieżka rowerowa, rondo na skrzyżowaniu z ul. Akacjową, wyniesione przejścia dla pieszych – takie zmiany czekają ul. Działkową. Finał prac przewidziano na koniec listopada. Wiadomo jednak, że plany to jedno, a rzeczywistość drugie. Tym razem na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. – Splot kilku zewnętrznych okoliczności, w tym SARS-CoV-2 u części pracowników wykonawcy, i mamy niestety dwumiesięczne opóźnienie w realizacji inwestycji na ul. Działkowej – informuje Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Władze miasta podpisały aneks do umowy z wykonawcą. Działkowa ma być gotowa do końca stycznia 2021 roku. – Bardzo potrzebna miastu ulica zostanie oddana pod koniec stycznia. Szkoda nam tych 2 miesięcy opóźnienia, bo mieszkańcy na ul. Działkową czekają już w sumie kilkanaście lat. Mam nadzieję, że to wieloletnie oczekiwanie zrekompensuje nam wszystkim jakość wykonanej na początku nowego roku kolejnej miejskiej inwestycji – wyjaśnia Konrad Sipiera.

Czytaj także: 23 nowe urządzenia do zabawy

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version