Działkowa jeszcze w tym roku

0
417
Reklama

Sprawa budowy ul. Działkowej w Pruszkowie wkracza w kolejny etap. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Temat budowy ul. Działkowej obecny jest w dyskusji nie od dziś. Zniszczona droga nie jest powodem do dumy dla mieszkańców okolicznych osiedli, którzy codziennie muszą z niej korzystać. Swego czasu pojawiły się plany modernizacji ulicy, ale na przeszkodzie stawały kwestie związane z własnością gruntów. Sprawa utknęła w martwym punkcie na wiele lat. Przyczyną do kolejnych działań w sprawie Działkowej stała się budowa tunelu pod torami PKP. Tym samym ulica została przeprawą na drugą stronę miasta, ale jej stan pozostawiał wiele do życzenia.

W ubiegłym roku miasto Pruszków zajęło się kwestią przygotowania dokumentacji projektowej. Przeprowadzono postępowanie przetargowe, a zwycięska firma za realizację zadania zarobiła blisko 95 tys. zł.

– Kończymy kilkunastoletnią historię z ulicą Działkową, ponieważ sprawa jest niezałatwiona od lat. My to kończymy, mamy ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – red.), mamy rozpisany przetarg. W tym roku nasi mieszkańcy będą się cieszyli nową ulicą – wyjaśnia Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

W ramach budowy ul. Działkowej, od tunelu pod torami PKP do ul. Dębowej, zostanie wykonana nawierzchnia jezdni o szerokości 6,5-7 metrów z betonu asfaltowego. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano chodniki, ścieżkę rowerową oraz zatoki autobusowe. Roboty obejmą również wykonanie odwodnienia ulicy. W trosce o bezpieczeństwo zainstalowane zostanie oświetlenie. Działkowa w nowej odsłonie ma być gotowa do końca listopada br.

Reklama

– Inwestujemy dalej, bo inwestycje to rozwój naszego miasta – podkreśla Konrad Sipiera.

Czytaj również: Pruszków otrzymał blisko 200 tysięcy na inwentaryzację

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj