Działkowa do przodu

0
816
Reklama

Trwają prace związane z budową ul. Działkowej w Pruszkowie. Mieszkańcy czekają na ostateczny efekt inwestycji.

Dla wielu mieszkańców ul. Działkowej remont drogi był marzeniem. O konieczności inwestycji mówiło się od dłuższego czasu, ale pojawiały się przeszkody. Po długim oczekiwaniu mieszkańcy doczekają się ulicy w odpowiednim standardzie. W ubiegłym roku miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Kolejnym krokiem było przystąpienia do remontu. 4 sierpnia br. władze Pruszkowa podpisały umowę na budowę ul. Działkowej na odcinku od ul. Dębowej do tunelu pod torami PKP.

Wykonawca pojawił się na terenie prac i we wrześniu inwestycja ruszyła. Modernizacja Działkowej jest o tyle istotna, że jest to ważna przeprawa i pozwala dostać się na drugą stronę miasta. Tym ważniejsze dla kierowców jest, aby nawierzchnia nie była dziurawa. Niebawem po ubytkach pozostanie wspomnienie. – Choć może w terenie nie widać jeszcze spektakularnych zmian, to prace, mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, posuwają się systematycznie do przodu. Na chwilę obecną mamy wykonane 70% kanalizacji deszczowej. Widać już krawężniki na odcinku od tunelu do ulicy Akacjowej, a na obecnym etapie prowadzone są także prace w segmencie instalacji elektrycznej – informuje zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Koszt budowy ul. Działkowej wynosi ponad 3,6 miliona złotych. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni o szerokości 6,5-7 metrów oraz chodników, ścieżki asfaltowej. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych pojawią się wyniesione przejścia.

Czytaj także: Decyzja zgodna z prawem

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj