Dyrektor szkoły złożyła rezygnację

0
551
Reklama

Dzieje się w Szkole Podstawowej w Michałowicach. Jak udało nam się ustalić, dyrektor placówki Małgorzata Widera złożyła rezygnację.

Kilka dni temu w artykule „Niepokój o sytuację w szkole, będzie spotkanie” pisaliśmy o niepokojących głosach na temat placówki w Michałowicach. 30 czerwca wójt gminy Małgorzata Pachecka spotkała się z przewodniczącym rady rodziców. Kolejnym krokiem miały być rozmowy z rodzicami. Spotkanie zaplanowano na 6 lipca.

Dziś do naszej redakcji dotarła informacja, że dyrektor szkoły w Michałowicach Małgorzata Widera złożyła rezygnację ze stanowiska. Decyzję argumentowała sytuacją osobistą i zdrowotną. Do tematu będziemy wracać. Jednym z powodów oburzenia rodziców było odejście z placówki wieloletniego pedagoga -Ewy Pius. Powodem miała być emerytura.

Od zainteresowanej otrzymaliśmy wiadomość-Informuję, że na emeryturze jestem już od 2020 roku. Mam umowę o pracę, która kończy się 31 sierpnia br. Wystąpiłam do dyrektora Szkoły Małgorzaty Widery z podaniem o przedłużenie umowy i zatrudnienie od dnia 1 września br. dostałam decyzję odmowną. Posiadam skan swojego podania o pracę z dnia 30 kwietnia br. wraz z adnotacją p. dyrektor Widery o nie przedłużeniu umowy przekazała – nam Ewa Pius.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj