Dyktando dla dorosłych

0
573
Reklama

Ortografia jest wymagającym rywalem. Nie tylko dla uczniów, ale i dla ich rodziców. 12 października w Pruszkowie odbędzie się II Dyktando dla dorosłych „Wpadnij na słówko”.

Ileż czasami trzeba się nagłowić… „Ż” czy „RZ”? „U” czy „Ó”? Czasami ból głowy jest ogromny, ale nawet najlepszym zdarza się zaliczyć „wpadkę”. Pamiętacie wpis byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, złożony w księdze kondolencyjnej w japońskiej ambasadzie? Obecna głowa państwa swego czasu też się nie popisała. Andrzej Duda, będąc posłem, na Twitterze napisał „żądy”. Wpadki polityków można mnożyć i śmiać się z nich, ale uczestnikom pruszkowskiego dyktanda wesoło nie będzie.

Wszyscy zasiądą w pełnym skupieniu i z uwagą wsłuchają się w tekst czytany przez Gerarda Położyńskiego. Aby wziąć udział w dyktandzie organizowanym przez Ośrodek Aktywizacji Seniorów AS w Pruszkowie i Książnicę Pruszkowską, należy dokonać telefonicznego zgłoszenia pod numerem 668 523 506. Dyktando odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa jest ukończenie 18. roku życia. Dla trzech najlepszych osób przewidziano nagrody rzeczowe. Jury będzie sprawdzało dyktanda pod kątem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.

Rok temu w I Dyktandzie udział wzięło 65 osób. Zwyciężczyni popełniła 9 błędów.

Reklama
Reklama