Dworce PKP z unijnym wsparciem

0
399
Reklama

28 grudnia Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 11 umów na dofinansowanie inwestycji transportowych. Unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie prawie 4,5 miliarda zł.

Siedem z jedenastu podpisanych umów to inwestycje dworcowe PKP S.A. o łącznej wartości ponad 605 milionów złotych. Spośród projektów, które uzyskały dofinansowanie, dla nas najbardziej interesujący jest projekt modernizacji wybranych dworców przy linii kolejowej nr 447 na odcinku Brwinów – Jaktorów oraz przy linii kolejowej nr 3 na odcinku Ożarów Mazowiecki – Kornelin, którego beneficjentem jest PKP S.A.

Projekt o wartości ponad 50,5 mln zł uzyskał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 35 mln zł. Przewiduje on modernizację lub budowę 8 dworców kolejowych zlokalizowanych w województwie mazowieckim w miejscowościach: Błonie, Brwinów, Jaktorów, Kornelin, Milanówek, Ożarów Mazowiecki, Płochocin, Sochaczew.

Zakres inwestycji przewiduje rozbiórkę i budowę nowego dworca systemowego w Milanówku oraz przebudowę i modernizację istniejących obiektów w Brwinowie i Jaktorowie. Przewidywany termin realizacji projektu to 3 grudnia 2021 r.

Reklama

– Ten projekt przyczyni się do budowy infrastruktury dworcowej zapewniającej znacznie lepszą obsługę pasażerów aglomeracji warszawskiej i gmin ościennych. Zapewni też poprawę bezpieczeństwa i przystosowanie obiektów dworcowych do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się – powiedział Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Reklama