reklama

Dwa nowe boiska

0
boiska, uczniowie, sportowcy, mazowsze, jaktorów, gmina jaktorów
źródło PIXABAY

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie powstanie kompleks boisk sportowych. 12 października Sejmik Samorządowy  Województwa Mazowieckiego przyznał gminie dofinansowanie na ten cel w kwocie 4 mln zł.

Plany zakładają budowę dwóch boisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

– Planujemy zakończyć i rozliczyć tę inwestycję do 2024 roku. Chcemy, aby powstały tu dwa boiska: jedno piłkarsko-lekkoatletyczne wraz z infrastrukturą, która umożliwi także dzieciom uprawianie takich dyscyplin sportowych, jak biegi, rzut kulą, czy skok w dal i wzwyż. A drugie, wielofunkcyjne boisko ma służyć do gry w koszykówkę i piłkę ręczną. Przy boisku  do lekkoatletyki ma stanąć zadaszona trybuna na ponad 400 miejsc. Obiekt będzie także posiadał zaplecze z szatniami, natryskami itp. – mówi Sławomir Kamiński pełnomocnik wójta gminy Jaktorów.

Wokół obiektu powstaną ścieżki rowerowe.

– W zespole szkolnym uczy się ok. tysiąca dzieci – mówi Kamiński. – Gmina Jaktorów chce wychowywać poprzez sport. W sąsiednim Międzyborowie istnieje już analogiczny obiekt sportowy z którego korzystają uczniowie, ale także mieszkańcy, a nawet odbywają się zawody sportowe na których spotykają się uczniowie – sportowcy z całego Mazowsza.

Czytaj również: Lądowisko przy Szpitalu Zachodnim

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version