Druga porażka Znicza Basket Pruszków

0
51
Reklama

Początek sezonu nie jest udany dla Znicza Basket Pruszków. Zespół Michała Spychały przegrał na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno 70:79.

Spotkały się dwie ekipy, które poniosły porażki w 1. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn. Znicz Basket przegrał z Decką Pelplin 58:63. Z kolei Miasto Szkła uległo SKS Starogard Gdański 74:85.

Spotkanie było wyrównane, pełne walki, żadna z ekip nie pozwoliła drugiej na zbyt wiele. Musiał jednak nastąpić moment przełomowy. Na końcowy wynik spotkania decydujący wpływ miała trzecia odsłona. Zespołowi z Pruszkowa brakowało skuteczności, a gospodarze budowali przewagę. Znicz Basket zmniejszał stratę i do ostatniej odsłony przystępował z nadziejami. Miasto Szkła grał jednak konsekwentnie i skutecznie, a goście popełniali błędy. W efekcie spotkanie skończyło się wynikiem 70:79.

Motorem napędowym gości był Bodych, który zdobył 24 punkty. O dwa mniej rzucił Suliński. U gospodarzy wyróżniał się Julian Jasiński – 18 oczek. Warto zwrócić uwagę, że oba zespoły miały zbliżony poziom skuteczności. Znicz Basket był w tym elemencie nieco lepszy – 45,8%, zaś Miasto Szkła 45,5%. Z tym, że gospodarze oddali 66 rzutów, a goście 59.

W 3. kolejce Znicz Basket pojedzie do Lublina. 10 października o 18.30 zmierzy się z AZS UMCS Start II.

Reklama

Czytaj również: Znicz Basket Pruszków przegrał na inaugurację sezonu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj