reklama

Drogi do remontu

0
podkowa leśna, region, przegląd regionalny, ulica sarnia, ulica kwiatowa, tusiński, ulica królicza, ulica wilcza, ulica myśliwska, inwestycje
Fot. Artur Tusiński/Facebook.com

Urząd Miasta Podkowa Leśna planuje w najbliższym czasie wyremontować ulice Sarnią i Kwiatową. Obie inwestycje powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Na początku sierpnia magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Kwiatowej. Chodzi tu o ok. 170-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Storczyków do przecięcia z ulicami Czeremchową i Sasanek. – Planujemy wyniesione skrzyżowanie Kwiatowa/Storczyków oraz dwa zwężenia na wysokości szpaleru drzew – informuje burmistrz miasta Artur Tusiński. Przygotowania do remontu trwały kilka lat. Trudności wystąpiły już na etapie projektu. Przy ul. Kwiatowej rośnie bowiem kilka stuletnich dębów, które są otoczone ochroną konserwatorską. Miasto przygotowało projekt zakładający zwężenie jezdni na wysokości drzew. Konserwator pozytywnie zaopiniował koncepcję, ale projektu nie zatwierdziło starostwo. Powiat nakazał wycinkę dębów lub przesunięcie osi jezdni. Ostatecznie jednak udało się osiągnąć consensus. – Po wielu przeszkodach (też występowała kolizja z energetyką) i walce o drzewa uzgodniliśmy projekt zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Drzewa ocaleją, ulica dzięki zwężeniom będzie bezpieczniejsza, a mieszkańcy przestaną być zalewani – nie kryje zadowolenia Tusiński.

Poza wspomnianym wyniesieniem skrzyżowania, wykonawca położy także nową asfaltową nawierzchnię. Chodniki i zjazdy na posesje będą wykonane z kostki betonowej. Prace powinny zakończyć się w październiku.

To nie koniec inwestycji drogowych, jakie Podkowa planuje na najbliższe miesiące.  Niedawno zakończył się przetarg na remont ul. Sarniej. Tę inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje odcinek od ul. Króliczej do ul. Wilczej, drugi zaś fragment od ul. Wilczej do ul. Myśliwskiej. Tu także pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki i zjazdy zostaną utwardzone kostką betonową, planowane są także wyniesione skrzyżowania. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał dwa miesiące, w przypadku drugiego będą to trzy miesiące. Jeśli więc nie wystąpią nieprzewidziane trudności, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca roku.

Czytaj również: Nowe przedszkole w Podkowie prawie gotowe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version