Strona główna Sport Pruszków Dotkliwa porażka Znicza

Dotkliwa porażka Znicza

0
sport, piłka nożna, Znicz Pruszków, II liga, futbol, mecz, porażka, liga, piłka, Przegląd Regionalny

Piłkarze Znicza Pruszków nie będą miło wspominać 15. kolejki II ligi. Zespół Artura Węski przegrał ze Skrą Częstochowa aż 0:5.

Pod koniec października żółto-czerwoni na własnym stadionie musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce. Wtedy przez długi czas Znicz zmierzał w kierunku zwycięstwa. W 25. minucie prowadzenie gospodarzom dał Mariusz Gabrych. Końcówka należała jednak do Pogoni, która zdobyła dwie bramki i wygrała w Pruszkowie 2:1. Od tamtego spotkania minął miesiąc, a Znicz wywalczył pięć punktów. W 15. kolejce do Pruszkowa przyjechała Skra Częstochowa, która znajduje się w czołówce ligowej stawki. Trzeba jednak zauważyć, że rywale na wyjazdach są bezkompromisowi.

Tym razem z Pruszkowie widowisko było jednostronne. Znicz nie potrafił przeciwstawić się dobrze dysponowanym gościom, a ci wyprowadzali kolejne ciosy. W 9. minucie rzut karny wykorzystał Kamil Wojtyra. Napastnik Skry jeszcze raz trafił do siatki Jana Jurczaka. Wojtyra zdobył bramkę w 33. minucie. Po przerwie goście z Częstochowy cieszyli się jeszcze trzykrotnie. Dwie bramki zdobył Piotr Nocoń, a dzieło zwieńczył Damian Warnecki.

Znicz przegrał szóste spotkanie w sezonie. Ekipa z Pruszkowa ma na koncie 16 punktów i musi mieć się na baczności, bo nad strefą spadkową ma trzy oczka przewagi. W następnym spotkaniu żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Mecz zaplanowano 2 grudnia o godz. 12.00.