Dotacje dla działkowców

0
1055
Reklama

Samorząd województwa zamierza przeznaczyć milion złotych na dofinansowania dla właścicieli ogródków działkowych.

Pieniądze pochodzą z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców. To program wsparcia, który ma pomóc rozwijać ogródki działkowe. – Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa – opisuje marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Dzięki dotacjom z MIAD działkowcy mogą wymienić ogrodzenie, oświetlić swój ogródek czy zakupić sprzęt ogrodnicy. W ramach programu można uzyskać nawet 10 tys. zł dofinansowania do inwestycji, jednak nie więcej niż 40% całości kosztów. Dzięki MIAD w ubiegłym roku dofinansowano 78 projektów, których łączna wartość wyniosła ponad 600 tysięcy złotych. Wśród zrealizowanych wówczas inwestycji znalazły się m.in. remonty świetlic, monitoring ROD czy modernizacja budynków administracji. Władze województwa podkreślają, że z roku na rok program cieszy się coraz większą popularnością. – Działkowcy są bardzo aktywni. Chętnie przez swoje samorządy sięgają po wsparcie na swoje projekty. W zeszłym roku udało się zrealizować m.in.: wymianę dachu na Domu Działkowca w Garwolinie, modernizację instalacji elektrycznej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Milanówek” czy naprawę drogi dojazdowej do działek ROD Bemowo w Ostrołęce – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

Czytaj także: Formularz zastąpi lekarza?

Nabór wniosków do programu wystartował 15 marca i potrwa do końca kwietnia. Zgłoszenia mogą składać jednostki samorządu terytorialnego, przy czym można złożyć tylko jeden wniosek. Szczegółowe informacje o MIAD 2021, jak również regulamin programu i wzory formularzy znajdziemy na stronie www.mazovia.pl w zakładce Ekologia i środowisko.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj