Dotacja na wymianę kotłów w Pruszkowie

0
69

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany ogrzewania w Pruszkowie. Zainteresowani mogą składać dokumenty do 31 marca.

Kolejna odsłona działań na rzecz czystego powietrza w Pruszkowie. Dużym problemem jest nadal funkcjonowanie dużej ilości tzw. kopciuchów. Mieszkańcy Pruszkowa zainteresowani wymianą pieca węglowego mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na ten cel. – Do 31 marca trwa nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę kotłów – informuje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Dofinansowanie można uzyskać na instalację ogrzewania gazowego, olejowego, elektrycznego lub na biomasę. W przypadku wymiany kotła węglowego na inny wysokość dotacji to nawet 10 tys. zł.

Czytaj także: Przełom w sprawie wiaduktu w Pruszkowie, czas na projekt

Koszt budowy przyłącza gazowego zostanie pokryty w 70%.  Wymiana pieca gazowego na inny gazowy pozwala ubiegać się na dofinansowanie w wysokości 25% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 2 tys. zł.  Gdy mówimy o innym źródle ciepła – 12 tys. zł w przypadku pompy ciepła oraz 15 tys. zł w przypadku przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej.

Odpowiednie formularze dostępne są na stronie Urzędu Miasta. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 735 87 89; (22) 735 88 20 lub pisząc na adres: . Dokumenty należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta bądź przesłać drogą pocztową. – Zadbajmy o nasze środowisko – apeluje prezydent Makuch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj