Dotacja dla grodziskiego SOR

0
251

Szpitalny Oddział Ratunkowy grodziskiego Szpitala Zachodniego uzyskał dotację Ministerstwa Zdrowia na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

W środę 10 października w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski oraz dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis podpisali umowę na dotowanie projektu pod nazwą „Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim”. W ramach tego projektu, na potrzeby SOR zakupiony zostanie niezbędny sprzęt medyczny do ratowania życia i zdrowia dzieci. Planowany jest zakup przenośnego USG, defibrylatora, respiratora, kardiomonitorów, pomp infuzyjnych oraz pulsoksymetrów.

Całkowita wartość projektu wynosi 296 000 zł, natomiast wartość dofinansowania to 236 800 zł.

Dofinansowanie wyposażenia Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych jest niezwykle istotne, to tutaj bowiem trafiają pacjenci w stanie zagrożenia życia, wymagający skutecznej, natychmiastowej pomocy. Aby było to możliwe. Konieczne jest odpowiednie wyposażenie SOR-ów w najnowocześniejszy sprzęt.