Dopłaty do biletów dla dzieci

0
140

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą składać wnioski o dopłatę do biletów miesięcznych dla dzieci.

Na początku ścieżki edukacyjnej rodzice we własnym zakresie dowożą pociechy do szkoły. Z czasem dzieci uczą się samodzielności i korzystają ze środków komunikacji publicznej. W takim przypadku trzeba się liczyć z kosztami zakupu biletu miesięcznego. Dzieci mogą korzystać z przysługujących im zniżek. Wsparciem często służą również samorządy.

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą ubiegać się dopłaty na zakup biletu długoterminowego. Można uzyskać nawet do 70 zł na jedno dziecko. Wszystko zależy od kosztu zakupu biletu długookresowego na jedno dziecko. W przypadku 50 zł będzie to 20 zł, do 75 zł – 30 zł, do 100 zł – 40 zł, do 125 zł – 50 zł, do 150 zł – 60 zł i powyżej 150 zł – do 70 zł.

Trzeba jednak spełniać określone warunki. Przede wszystkim dopłata przysługuje osobom posiadającym aktualną Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Mieszkańca Gminy Michałowice. Wniosek może złożyć, opiekun dziecka bądź pełnoletni członek rodziny. Warto wspomnieć, że świadczenie na dojazd przysługuje dla uczniów szkół podstawowych od września do czerwca. W przypadku studentów – od października do czerwca. Aby ubiegać się o dopłatę trzeba złożyć wypełniony wniosek, który dostępny jest pod adresem www.gops.michalowice.pl. Do formularza należy dołączyć dokument potwierdzający kontynuowanie przez dziecko naukę oraz potwierdzenie miesięcznych faktycznych kosztów dojazdu.

Czytaj również: Plac zabaw w Raszynie otwarty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj