Dofinansowanie na stację meteorologiczną

0
198

Powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 48 tys. zł na automatyczną stację meteorologiczną. Instalacja zostanie zlokalizowana w Parzniewie.

W czerwcu informowaliśmy, że zarząd powiatu podjął starania związane z powstaniem stacji meteorologicznej. Samorząd przystąpił do programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej Mazowsze 2020”. Z kolei Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu w Puławach zaakceptował zaproponowaną lokalizację (Parzniew-red.) jako miejsce wykonania instalacji.
Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Powiat pruszkowski otrzymał dotację na zakup i montaż automatycznej stacji meteorologicznej w wysokości 48 tys. zł. Instalacja pozwoli na obserwację klimatu oraz zmian w procesach zachodzących w atmosferze. Posłuży również do prognozowania pogody. – W obliczu ostatnio występujących zjawisk pogodowych nie mamy żadnych wątpliwości, że to świetna informacja dla mieszkańców naszego Powiatu-podkreśla starostwo powiatowe.

Czytaj także: Pruszków miasto z duszą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię