reklama
Strona główna Aktualności Dofinansowanie do wymiany pieca

Dofinansowanie do wymiany pieca

0
Fot. Artur Szpuda

Do końca lutego mieszkańcy Pruszkowa mogą składać wnioski o dofinansowanie do wymiany pieca.

Ciąg dalszy działań związanych z troską o jakość powietrza. Na początku stycznia informowaliśmy, że w 2019 roku pruszkowski magistrat przeznaczył na dofinansowanie wymiany pieców prawie 601 tys. zł. Usunięto 49 kotłów opalanych węglem, dodatkowo w miejsce 57 starych gazowych pojawiły się nowe urządzenia.

Miasto kontynuuje działania związane z udzielaniem dotacji na wymianę pieców. Od 3 do 28 lutego w kancelarii urzędu będą przyjmowane wnioski mieszkańców. Można uzyskać dofinansowanie w wysokości 75% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 8 tys. zł. Warunkiem jest likwidacja pieca węglowego i zastąpienie go urządzeniem opalanym gazem, paliwem olejowym lub biomasą. O dotację mogą ubiegać się również osoby, które chcą zastąpić dotychczasowy kocioł piecem nowszej generacji. Należy zaznaczyć, że pierwszeństwo będą miały inwestycje związane z likwidacją pieców węglowych.

Formularze wniosków można znaleźć na miejskiej stronie oraz w kancelarii magistratu. Wypełnione dokumenty należy złożyć w pruszkowskim urzędzie bądź przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Pruszkowa, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-830 Pruszków. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem 22 735 87 89.

Exit mobile version