reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej nr 5

Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej nr 5

0
szkoła, dofinansowanie, komputery, tablety, Pruszków, Miasto Pruszków, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Miasto Pruszków zakwalifikowało się do otrzymania dofinansowania na realizację zadań edukacyjnych. 80 tysięcy złotych trafi do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego, a środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i oprogramowania.

Zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków do edukacji to jeden z priorytetów organów prowadzących, czyli w tym przypadku samorządów. Pandemia koronawirusa zmusiła gminy do szeregu zmian i dostosowania infrastruktury do edukacji zdalnej. W ubiegłym roku w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” miasto Pruszków zakupiło nowoczesny sprzęt dla uczniów i nauczycieli. Dofinansowanie obejmowały komputery i tablety, które były niezbędne w tym trudnym czasie.

Pruszków złożył wniosek w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania na terenie województwa mazowieckiego. Miasto zakwalifikowało się do otrzymania dofinansowania w wysokości 80 tysięcy złotych. Za te środki zostanie zakupiony sprzęt Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Pruszkowska placówka będzie mogła zakupić stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, monitory interaktywne i programy edukacyjne. Bez wątpienia nowoczesny sprzęt pozwoli uczniom i nauczycielom na realizację procesu dydaktycznego na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim ułatwi pracę. Co istotne, samorząd województwa mazowieckiego będzie organizował warsztaty dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej z wykorzystaniem nowych komputerów i pozostałych urządzeń.

Czytaj również: Kierunek – kompleks edukacyjny

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version