Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków

0
95

Od października w pruszkowskich przedszkolach realizowane są zajęcia dodatkowe. Miasto włączyło się również w projekt EDU Kompas.

Przedszkole stanowi ważne miejsce dla najmłodszych. Nabywają umiejętności, uczą się, nawiązują relacje społeczne i bawią się z rówieśnikami. W trakcie pandemii koronawirusa pewne czynności są jednak utrudnione. W pruszkowskich przedszkolach miejskich nastąpiły zmiany w organizacji zajęć. Program wynikający z podstawy realizowany jest w godz. 8.00-13.00. Dzieci biorą udział w zajęciach obejmujących język angielski, matematykę, działania plastyczno-techniczne, muzyczne, przyrodnicze, gimnastykę, ćwiczenia rozwijające mowę i myślenie, zabawy ruchowe oraz – za zgodą rodziców – religię. Zwiększono również wymiar godzin przeznaczonych na pomoc logopedyczną dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Od października w przedszkolach odbywają się również zajęciach dodatkowe, finansowane z budżetu miasta. Są to gimnastyka korekcyjna i taniec. – Zajęcia te organizowane są po godz. 13.00 i mogą być realizowane przez podmioty zewnętrzne. Za organizację zajęć odpowiedzialny jest dyrektor placówki. W związku ze zgłoszonymi potrzebami dyrektorów oraz rodziców i opiekunów dzieci, przedstawioną powyżej formułę realizacji zajęć będziemy chcieli utrzymać również w nadchodzącym nowym roku 2021. Będzie to jednak zależało od akceptacji projektu budżetu przez Radę Miasta – informuje Urząd Miasta.

EDU Kompas

W projekcie EDU Kompas bierze udział 576 nauczycieli z dziewięciu pruszkowskich szkół, dyrektorzy, pracownicy organu prowadzącego oraz władze miasta. Program realizowany jest w formie zdalnej, a czas jego trwania to dziewięć tygodni.

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej i wdrożenie kompleksowych rozwiązań dotyczących zdalnego i hybrydowego nauczania.

Czytaj również: Gimnastyka online dla seniorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj