Dodatkowe szczepienia przeciw odrze

0
437
Reklama

Kolejne zachorowania na odrę na terenie powiatu pruszkowskiego wywołują niepokój. W związku z tym zwiększono możliwość wykonania szczepienia.

Zaczyna się niewinnie. Gorączka, mocny kaszel, wysypka, światłowstręt czy zapalenie spojówek – to objawy odry. Zarazić można się bardzo łatwo, ponieważ choroba przenosi się drogą kropelkową. Brak jakichkolwiek działań może wiązać się z poważnymi powikłaniami, m.in. zapaleniem oskrzeli czy ucha, a nawet odrowym zapaleniem opon rdzeniowych.

Szczepienia przeciw odrze mają dużą skuteczność. W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na terenie powiatu pruszkowskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie uruchomił dodatkową możliwość szczepień. Przede wszystkim z tej szansy powinny skorzystać dzieci. Zarówno te, które nie były szczepione, a także dzieci szczepione jedną dawką, które miały bezpośredni kontakt z chorymi. W zaistniałej sytuacji warto, aby również dorośli zastosowali środki ostrożności. Z możliwości szczepienia powinny skorzystać osoby nieszczepione mające kontakt z chorymi.

Na terenie powiatu pruszkowskiego jest sześć punktów szczepień:

Reklama

Piastów – Piastun, ul. Reja 1

Raszyn – Centrum Medyczne Raszyn, ul. Pruszkowska 52

Nadarzyn – Przychodnia ZOZ, ul. Sitarskich 3

Brwinów – Przychodnia Alfa, ul. Powstańców Warszawy 8

Michałowice – Res–Med, ul. Ludowa 7

Pruszków – Zdrowie, ul. Drzymały 19/21

Reklama