Dodatkowe środki ostrożności w Grodzisku

0
199
Reklama

W związku z fatalną sytuacją epidemiologiczną, grodziski magistrat wprowadza dodatkowe środki ostrożności.

Choć próbujemy już zapomnieć o trwającej pandemii, wirus wciąż nie zapomina o nas. W powiecie grodziskim w ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost przypadków potwierdzenia zakażenia koronawirusem. W ubiegłym tygodniu odnotowano aż 220 nowych zakażeń. Sytuacja wygląda szczególnie źle w porównaniu z sąsiednimi powiatami. Z opublikowanych przez resort zdrowia danych wynika, że w powiecie grodziskim liczba zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 4,34. Tymczasem w powiecie pruszkowskim ten współczynnik jest dwuipółkrotnie niższy: 1,68. W powiecie żyrardowskim odnotowuje się 1,45 zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

Najgorsza sytuacja panuje w gminie Grodzisk Mazowiecki, gdzie odnotowano aż 70% przypadków z całego powiatu. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, władze gminy zdecydowały się podjąć dodatkowe kroki.

Czytaj także: Szczepienia również w Mediatece

– W związku z pogarszającą się sytuacją, od środy 24.02.2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe środki ostrożności na targowisku, w kinie i na basenie. Obiekty będą dodatkowo dezynfekowane, a w przypadku kina i basenu także dodatkowo wietrzone. Szczególnie też będzie zwracana uwaga na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, jak noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych – informuje grodziski magistrat.

Niedawno rząd poluzował część obostrzeń, jednak nie można wykluczyć ich powrotu. – Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe – tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej – i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację – mówił podczas poniedziałkowej konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj