Do parku na flow

0
409
Reklama

Teren przy ul. Brwinowskiej w Starej Wsi właśnie wzbogacił się o nowe elementy rekreacyjne.

Trwa zagospodarowanie terenów wokół boiska w Starej Wsi. W sierpniu oddano do użytku pumptrack, z którego chętnie korzystają fani roweru, rolek czy hulajnogi. Teraz miłośnicy sportu na świeżym powietrzu zyskali nową atrakcję – właśnie oddano do użytku flowpark.

Flowpark to zestaw urządzeń do tzw. ćwiczeń kalistenicznych, czyli z wykorzystaniem własnej masy ciała. Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, pomaga budować masę mięśniową, a także rozwija równowagę, zwinność i koordynację ruchową. Najprostszymi ćwiczeniami kalistenicznymi są np. klasyczne pompki czy brzuszki. Zamontowane właśnie przy ul. Brwinowskiej urządzenia służą wsparciu takiego treningu. Znajdziemy tu m.in. drabinki pionowe, słup rurowy, drążek „żmijkę” czy linę do wspinaczki.

Montaż flowparku to kolejny etap prac na terenie rekreacyjnym otaczającym boisko. Oprócz wspomnianego wcześniej pumptracku, powstała tu również strefa odpoczynku z małą architekturą, zbudowano także dojazdy i parkingi. W przyszłości ma tu stanąć świetlica z kilkoma salami, aneksem kuchennym i zadaszonym tarasem. W planach są również kort tenisowy, boisko do streetballu i plac zabaw.

Reklama

Budowa flowparku kosztowała 100 tys. zł. Gmina Nadarzyn stara się pozyskać fundusze zewnętrzne na realizację kolejnych inwestycji na tym terenie.

Reklama