reklama

Dni Milanówka

0

W tym roku Święto Miasta to różnorodność inicjatyw i realizacja pomysłów oddolnych. Będzie to nie tylko powrót do stylu retro, wspaniała zabawa i sąsiedzkie spotkania.

Święto Miasta to miks ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Spotkamy się 9 września w centralnej części miasta. Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać. Rozpoczniemy „Śniadaniem na trawie”. W tym bloku spotkamy się z gwiazdami, które odwiedzą nasze miasto, by apelować o adopcję i opiekę nad zwierzętami z Milanowskiego schroniska. Przyjadą do nas m.in. Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Właściciele psów będą mieli okazję zasięgnąć porady, odbędzie się również pokaz tresury. W tej części wystąpią młode talenty i zostaną rozstrzygnięte konkursy artystyczne. A co najważniejsze, będzie to doskonała okazja do przybycia ze swoim pupilem, zdobycia nagrody, a przede wszystkim porozmawiania ze znanymi osobami przy smacznym śniadaniu na trawie.

O 14.00 rozpocznie sie Piknik Naukowy. Młodzi mieszańcy, którzy brali udział w Akademii Talentów, będą wiedzieli co kryje się pod hasłami: WARSZTATY i EKSPERYMENTY! Moc wrażeń, wspaniałe pokazy, niesamowite doświadczenia. O godzinie 15.00 ruszymy w teren wraz z miejskim przewodnikiem.

Warto zapoznać się z nowymi turystycznymi trasami po Milanówku. Otrzymają państwo mapki i gadżety promocyjne. Podczas tegorocznej imprezy po raz drugi wyłonimy najlepszy lokalny produkt, który stanie się elementem marki naszego miasteczka.

O godz. 16.00 na scenie głównej zostaną wręczone nagrody. „Muzyczny Podwieczorek” to kolejny blok wydarzenia. O 17.00 wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20., ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi”. Zaraz po koncercie odbędzie się potańcówka w dawnym stylu i ona otworzy ostatni punkt święta: „Wieczór Retro”. Na scenie głównej o godzinie 19.30 pojawi się grupa MAKABUNDA, a razem z nimi Katarzyna Pakosińska.

Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej. Będzie ciekawie i na pewno zabawnie.

Widzimy się 9 września na ul. Warszawskiej!

Exit mobile version