Czytanki w ogrodzie

0
149

6 sierpnia o godz. 11.00 kolejna odsłona „Czytanek w ogrodzie” na terenie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie.

Świat bajek jest niezwykle ciekawy i pozwala przeżyć fantastyczne przygody. Przedstawione historie nie tylko bawią, ale i uczą. Niejednokrotnie dzieci z wypiekami na twarzy słuchają bajek czytanych przez dorosłych. Dlatego warto wieczorami siadać ze swoimi pociechami i przedstawiać im interesujące pozycje.

Akcja „Czytanki w ogrodzie” jest niezwykle ciekawa. W wakacyjne czwartki w ogrodzie MSHM czytane są bajki napisane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie, które wzięły udział w konkursie literackim. 6 sierpnia o godz. 11.00 uczestnicy spotkania wysłuchają twórczości Franciszka Mardonia pt. „Ania ze słonecznej doliny” oraz Zuzanny Skowrońskiej pt. „Zaginiona księżniczka”. Ilustracje do wszystkich bajek zawartych w tomiku wykonał Grzegorz Ptak.

Część literacka to tylko jeden z elementów wydarzenia. Dzieci otrzymują również materiały do prac plastycznych, które mogą wykonać w domu. Tym razem będą to rzeczy niezbędne do przygotowania słońca na talerzyku z masy solnej, makaronu i ziaren.

Wstęp na „Czytanki w ogrodzie” jest wolny. Jeśli będzie padać, uczestnicy przeniosą się do oranżerii.

Czytaj również: Wtorkowe spacery po Pruszkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię