Czy warto zainwestować w fotowoltaikę w Grodzisku Mazowieckim?

0
86

Rosnące każdego roku rachunki za prąd, wymuszają na nas oszczędzanie energii elektrycznej. Istnieją jednak również inne sposoby, które mogą w znaczący sposób obniżyć nasze wydatki związane z prądem. Możemy do nich z pewnością zaliczyć panele fotowoltaiczne, które dzięki energii słonecznej, będą produkowały elektryczność dla naszego domu. Przed montażem fotowoltaiki należy się jednak zastanowić, czy inwestycja będzie opłacalna. Musimy dokładnie sprawdzić ustawienie domu względem słońca, czy ilość dni słonecznych. Może się bowiem okazać, że nasze panele nie będą w stanie pracować efektywnie w danym miejscu.

Warunki do fotowoltaiki w Grodzisku Mazowieckim

Fotowoltaika, dla efektywnego działania, wymaga energii słonecznej. Jest ona konieczna dla prawidłowego funkcjonowania paneli i produkcji prądu. Wiele osób twierdzi, że warunki dla fotowoltaiki w Polsce nie są zbyt dobre. Jest to błędne myślenie, ponieważ klimat umiarkowany panujący w Polsce, jest optymalny dla wytwarzania energii ze słońca. Co bardzo istotne, długo utrzymująca się słoneczna pogoda i upały, mogą mieć negatywne znaczenie dla paneli. Może to bowiem doprowadzić do przegrzania się ogniw i zmniejszenia ich efektywności.

Grodzisk Mazowiecki to miasto znajdujące się we wschodniej części naszego kraju. Średnie nasłonecznienie wyrażane jest w godzinach i dla tej części kraju wynosi około 1600 godzin. W związku z tym, przyjąć można, że słońce świeci tam 66 dni w roku. Jest to wynik prawidłowy, pozwalający na montaż fotowoltaiki i jej efektywne wykorzystanie. Istnieje więc możliwość na stworzenie dla swojego domu zielonej energii i obniżenia rachunków za prąd.

Ile paneli zamontować na dachu?

Zważając na warunki pogodowe w Grodzisku Mazowieckim, przyjąć można, że dla 5 osobowej rodziny, powinno wystarczyć 15 paneli fotowoltaicznych, o mocy ok. 300W. Założenie to dotyczy rodziny, zużywającej rocznie ok. 3300 kWh. Taki zestaw fotowoltaiczny, przy aktualnym nasłonecznieniu tej części kraju, powinien wystarczyć na całe zapotrzebowanie rodziny na energię elektryczną. Jak widać oszczędność byłaby znacząca, ponieważ koszt prądu zostałby obniżony do zera. Przyjąć można więc, że po kilku latach od założenia paneli fotowoltaicznych w Grodzisku Mazowieckim, możemy liczyć na zwrot z poniesionej inwestycji. Możemy się również cieszyć z własnego, ekologicznego źródła energii elektrycznej oraz przeciwdziałać smogowi. Dbałość o środowisko naturalne, powinna być bowiem w dzisiejszych czasach stawiana na równi, z oszczędnością finansową. Jeżeli jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki na terenie Grodziska Mazowieckiego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Fenix Energy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj