Czy pracodawcy sprawdzą to, czy się szczepiliśmy?

0
43
Reklama

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że w projekcie ustawy, która umożliwi pracodawcom sprawdzenie szczepień wśród zaszczepionych zapisano także prawo do kontrolowania testów na COVID-19 oraz statusu ozdrowieńca.

Czwarta fala pandemii koronawirusa rośnie coraz bardziej, zbliżając się do rekordowych wartości dziennych zakażeń. Aktualnie na kwarantannie przebywa ponad pół miliona Polaków i jest to absolutny rekord od początku trwania pandemii.

Przedsiębiorcy od dłuższego czasu apelują do rządu o umożliwienie sprawdzania, którzy pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 i bardziej podatni na zakażenie. Pracodawcy chcą w taki sposób chronić pracowników przed koronawirusem.

Prawo wzbudza duże emocje nawet w partii rządzącej, której posłowie grożą rozłamem w trakcie głosowania. Projekt co prawda został odłożony na bok, ale przepisy mogą wrócić jako inicjatywa poselska.

Sprawdzą testy, ozdrowienie i szczepienia

Projekt ustawy o sprawdzaniu szczepień utknął na wczesnym etapie i nie został zaprezentowany Radzie Ministrów. Nieoczekiwanie, lekarz i parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc zapowiedział, że zgłosi go jako projekt poselski.

Reklama

Adam Niedzielski poinformował również, że dzięki temu projektowi, pracodawcy będą mogli weryfikować status ozdrowieńca oraz wyniki testów na koronawirusa.

– Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem – informuje Adam Niedzielski na Twitterze.

Projekt ustawy ma szansę trafić na posiedzenie Sejmu odbywające się w dniach 1-2 grudnia 2021 roku.

Czytaj również: Jesteś niezaszczepiony? Możesz bardzo szybko ponownie zachorować na COVID-19

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj