Cztery rowery odzyskane, trzech sprawców zatrzymanych

0
234

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Michałowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży rowerów. Funkcjonariusze odzyskali cztery rowery o łącznej wartości ponad 7,5 tys. złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży łącznie pięciu jednośladów, za co może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Michałowic doszło do kradzieży kilku rowerów. Pokrzywdzeni zgłosili łącznie kradzież 5 jednośladów, z których 4 zostały skradzione w pierwszych dniach sierpnia br.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Michałowicach wytypowali, ustalili i zatrzymali osoby, które mogły mieć związek z tymi kradzieżami.  Sprawcami okazali się trzej mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat.

W trakcie czynności okazało się, że 4 skradzione rowery zostały ukryte przez sprawców na terenie obiektu leśnego, gdzie zostały przykryte dużą ilością roślinności.

Trzej mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnej celi. Dalsza analiza podobnych zdarzeń wykazała, że mężczyźni mogli dokonać kradzieży jeszcze innych jednośladów.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży pięciu rowerów, działając wspólnie i w porozumieniu. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pruszków

Czytaj również: Interaktywna mapa śmierci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj