Czekają na wiosnę

0
470
Reklama

Piastovia Piastów przygotowuje się do rundy wiosennej I ligi kobiet w piłce nożnej. Pierwszy mecz zawodniczki rozegrają na wyjeździe ze Sztormem Gdańsk.

Kobieca piłka nożna nie jest anonimowa. Coraz więcej pań chętnie uprawia futbol, a rozgrywki cieszą się popularnością. Piastovia Piastów gra w I lidze w grupie północnej. Po rundzie jesiennej drużyna plasuje się na 8. pozycji w tabeli i do lidera KKP Bydgoszcz traci aż 16 punktów. Dużo, ale teoretycznie nie ma rzeczy niemożliwych. W styczniu z rozgrywek wycofała się Kotwica Kórnik, a więc wiosną w I lidze będzie rywalizowało jedenaście drużyn.

Wracając do Piastovii, zespół udanie zainaugurował sezon. W czterech spotkaniach zawodniczki z Piastowa zdobyły dziesięć punktów, a potem grały w kratkę. Najdotkliwszą porażkę ekipa Piastovii poniosła w Koninie, gdzie przegrała aż 0:7 z Medykiem II. Na zakończenie rundy musiała uznać wyższość UKS SMS II Łodź – 0:2. Co ciekawe, Piastovii nie szło w meczach wyjazdowych. W czterech spotkaniach wywalczyła zaledwie punkt – 1:1 z Pragą Warszawa. Na wyjazdach drużyna z Piastowa „nie grzeszyła skutecznością” i zdobyła tylko dwie bramki przy dwunastu straconych. W rundzie jesiennej Piastovia wywalczyła 14 punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa i dwa remisy, zespół doznał pięciu porażek.

Wraz z początkiem stycznia zawodniczki z Piastowa wróciły do treningów. Z okresu przygotowawczego trenerzy mogą być zadowoleni. W zespole panuje dobra atmosfera, a i wyniki meczów sparingowych napawają optymizmem. W halowych mistrzostwach Mazowsza w Radomiu Piastovia zajęła trzecie miejsce. Potem przyszedł czas na sprawdzenie formy na boisku trawiastym. W pierwszym meczu sparingowym Piastovia pokonała Zamłynie Radom 2:1, a bramki zdobyły Anna Goś i Gabriela Kuczyńska. Kolejne spotkanie było prawdziwym festiwalem strzeleckim w wykonaniu piłkarek z Piastowa. Piastovia pokonała UKS Loczki Wyszków, a Kuczyńska po raz kolejny błysnęła dobrą dyspozycją i zapisała na swoim koncie trzy gole. Po trafieniu dołożyły Aleksandra Zubrzycka, Patrycja Reszka i Rozalia Korycka.

Reklama

Liga zbliża się wielkimi krokami. 12. kolejka zostanie rozegrana w dniach 16-17 marca, a Piastovia pojedzie do Gdańska na rywalizację ze Sztormem. Jesienią ekipa z Piastowa wygrała wysoko – 6:0, podczas gdy Sztorm w tym sezonie nie zdobył ani jednego punktu.

Reklama