reklama
Strona główna Aktualności Czas wakacji przeznaczony na remonty w przedszkolach i szkołach

Czas wakacji przeznaczony na remonty w przedszkolach i szkołach

0
remont, szkoła, przedszkole, Liceum Mickiewicza, wakacje, Piastów, Przegląd Regionalny
fot. Liceum Mickiewicza

Dzieci wypoczywają, a w placówkach oświatowych trwają prace modernizacyjne. W piastowskich przedszkolach i szkołach czas wakacji wykorzystywany jest na remonty. Sprawdziliśmy, jakie zmiany zachodzą w placówkach.

W przedszkolach i szkołach dzieci zdobywają wiedzę, odkrywają świat, rozwijają zainteresowania, a także nawiązują przyjaźnie i miło spędzają czas. Ważne, aby proces kształcenia przebiegał w odpowiednich warunkach. Dlatego też w placówkach oświatowych wolny czas wykorzystywany jest na remonty.

Sprawdzamy, co w wakacje dzieje się w piastowskich placówkach oświatowych. W Przedszkolu Miejskim nr 1 zostanie wymieniony piec grzewczy, z kolei w Przedszkolu Miejskim nr 2 założono klimatyzację w gabinecie dyrektora, wykonano konserwację klimatyzacji w kuchni oraz konserwację dźwigu. Naprawa instalacji odgromowej była konieczna w Przedszkolu Miejskim nr 3, z kolei w placówce nr 4 zakupiono materiały i odmalowano sanitariaty oraz blok żywieniowy.

Działo się w Szkole Podstawowej nr 1. – Zainstalowano elektromagnes w głównych drzwiach wejściowych pozwalający na zdalne otwieranie drzwi, dokonano oceny stanu kamer monitoringu wraz z naprawą instalacji i wymianą zepsutych elementów, zaadaptowano niewykorzystywane pomieszczenie zaplecza kuchennego na pracownię do zajęć kulinarnych i technicznych, przeniesiono siłownię na blok sportowy. Ponadto wykonane zostały naprawy mebli i stolarki drzwiowej oraz prace hydrauliczne – przekazał nam Urząd Miejski w Piastowie.

W innych placówkach też zrealizowano wiele cennych przedsięwzięć. Szkoła Podstawowa nr 2 zyskała pracownię polisensoryczną dzięki środkom z darowizny i 1% z PIT. W sierpniu planowany jest demontaż starego placu zabaw, w miejsce którego pojawi się nowy. Szkoła Podstawowa nr 3 prowadzi remont sali lekcyjnej, jedno z pomieszczeń zostanie zaadaptowane na szkolne archiwum. Bieżące remonty realizowane są w kolejnej placówce. Mianowicie w Szkole Podstawowej nr 4 trwa naprawa pokrycia dachowego szatni oraz malowanie trzech pomieszczeń. Prace kanalizacyjne i wymiana podstaw pionu kanalizacji – to zadania wykonywane w Szkole Podstawowej nr 5.

Wyposażanie liceum

Jedną z kluczowych inwestycji Piastowa w ostatnich latach była rozbudowa Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza. We wrześniu 2020 roku odebrano nową część placówki. Kilka miesięcy temu zakończył się II etap prac. – Obecnie szkoła jest w trakcie wyposażania nowej części budynku w sprzęt i pomoce dydaktyczne z pozyskanych środków – informuje piastowski urząd.

Miasto myśli również nad bezpieczeństwem uczniów. – Planowana jest rozbudowa sieci monitoringu we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Piastowa – przekazał nam urząd.

Czytaj również: Piastowskie szkoły wzięły udział w projekcie doradztwa zawodowego

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version