Czas na remont

0
423

Pruszkowski urząd szykuje się do remontu placu zabaw w Parku Anielin Wschodni. Z kolei na terenie przedszkola nr 9 przy ul. Moniuszki pojawiły się nowe urządzenia zabawowe.

Nic nie trwa wiecznie – to prawda stara jak świat. Doskonale wiedzą o tym samorządowcy, który regularnie muszą przeprowadzać remonty. Nie tylko dróg czy placówek oświatowych, ale także placów zabaw i terenów rekreacyjnych. W tym roku pruszkowski magistrat postanowił zająć się placem zabaw w Parku Anielin Wschodni, który kilkanaście lat temu przeszedł modernizację. Wówczas urządzono m.in. dwa place zabaw, pojawiły się urządzenia sportowe, zieleń oraz elementy małej architektury.

Czas robi swoje i park należy zrewitalizować. W ramach remontu placu zabaw planowana jest rozbiórka istniejącej nawierzchni z płyt gumowych, w jej miejsce pojawi się nawierzchnia poliuretanowa. Dzieci już mogą zacierać ręce, bo na terenie pojawi się 30 nowych urządzeń. Wśród nich m.in. linarium, huśtawka wahadłowa podwójna z huśtawką na bocianie gniazdo, zestaw wielofunkcyjny ze zjeżdżalniami, kołowrotek, hamak czy też bujak-kwiatek. Ponadto, renowacji zostaną poddane trawniki, uwzględniono również posadzenie drzew ozdobnych. Na realizację zadania przewidziano 84 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Warto wspomnieć o finale II etapu budowy placu zabaw na terenie przedszkola nr 9. Zadanie było kontynuacją działania w ramach budżetu obywatelskiego 2018 r. „Wymarzony plac zabaw”. Przedszkolaki zyskały bezpieczną nawierzchnię oraz osiem nowych urządzeń zabawowych. Koszt zadania wyniósł blisko 78 tys. zł.