Czas na głosowanie

0
399
Reklama

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2020. 31 października ruszy głosowanie mieszkańców.

Pomysły do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego można było przesyłać od 4 do 18 października. Do dalszego głosowania zakwalifikowało się 12 projektów. Na jakie propozycje możemy oddać głos w tym roku?

Projekt nr 1 zakłada zakup i montaż 3 modułów skateparku oraz konstrukcję rampy dla rolkarzy i deskorolkarzy. Autorzy projektu sugerują, aby moduły stanęły w okolicach Orlika, w centrum miasta lub w okolicach szkół. Drugim ze zgłoszonych pomysłów jest budowa tężni solankowej przy Urzędzie Miasta lub w pobliżu kościoła na ul. Kościuszki. Projekt nr 3 to modernizacja stadionu na Turczynku – autorzy sugerują budowę boiska piłkarskiego i niewielkiego placu zabaw, montaż stołów do teqballa i modernizację oświetlenia na już istniejących boiskach. Czwarta propozycja to wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Podwiejskiej. Chodzi tu o ciąg długości ok. 450 m biegnący po zachodniej stronie jezdni. Piątym zatwierdzonym pomysłem jest budowa wiaty rowerowej przy przejściu podziemnym od strony ul. Krakowskiej. Projekt nr 6 zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych w okolicach miejskiego targowiska – chodzi tu o wygrodzenie chodników, wymalowanie przejścia dla pieszych i montaż tzw. kocich oczu. Siódmą propozycją jest zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Milanówek. Projekt nr 8 zakłada wyposażenie parku Zielony Dołek w leżaki i hamaki miejskie. Dziewiąty pomysł dotyczy zakupu wyposażenia dla OSP – chodzi tu m.in. o kamerę termowizyjną, latarki czy drabinę nasadkową. Propozycja nr 10 zakłada budowę stref do gry w teqball i 5 pokrewnych dyscyplin. Strefy miałyby powstać w okolicach szkół lub przy Orliku. Projekt 11 to Kaczkomat, czyli automat z karmą dla ptaków, który miałby stanąć na Łęgach na Skraju. Ostatnim zakwalifikowanym pomysłem jest zakup radarowych wyświetlaczy ostrzegających o przekroczeniu dozwolonej prędkości. Radary mają być wyposażone w funkcję monitorowania ruchu samochodowego online.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców, którzy do 8 listopada mogą głosować na wybrane przez siebie projekty. Możemy oddać głos przez Internet, głosując na stronie internetowej urzędu (w zakładce Budżet Obywatelski) lub tradycyjnie, wypełniając kartę do głosowania w sekretariacie Urzędu Miasta, Punkcie Obsługi Interesanta, Milanowskim Centrum Kultury lub siedzibie straży miejskiej.

Reklama

Wyniki głosowania poznamy 14 listopada.

Reklama