Czas na głosowanie w budżecie obywatelskim gminy Michałowice

0
132
Reklama

W ramach budżetu obywatelskiego 2022 mieszkańcy Michałowic będą mogli głosować na osiem projektów, których łączna kwota to ponad 360 tysięcy złotych. Głosowanie ruszy 24 września.

Budżet obywatelski wchodzi w decydującą fazę. Dla mieszkańców gminy Michałowice jest to pierwsze zetknięcie z tym mechanizmem. Gmina na realizację projektów przeznaczyła 500 tysięcy złotych. Mieszkańcy mieli czas, aby przygotować wnioski, złożyć je do urzędu, a następnie dokumenty były weryfikowane. W minionym tygodniu poznaliśmy te, które przeszły do finału.

Łącznie złożono 26 projektów do budżetu obywatelskiego 2022. Pozytywnie weryfikację przeszło osiem projektów. Są to: „Michałowickie wieczory muzyczne”, warsztaty śpiewu, progi spowalniające w ciągu ul. Ireny i ul. Podhalańskiej w Komorowie, wygodny pojemnik na elektrośmieci na osiedlu Michałowice, siłownia plenerowa w Granicy, Karta Życia, warsztaty bębniarskie oraz nauka języka włoskiego. – 8 projektów zostało ocenionych pozytywnie (na łączną kwotę 361 659,60 zł). Głosowanie na projekty 24 września – 8 października, choć jak łatwo się zorientować po kwocie – będzie to raczej formalność – podkreśla wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

18 projektów oceniono negatywnie. Wśród głównych powodów należy wymienić: brak prawa do dysponowania przez gminę nieruchomością, na której miał być zrealizowany wniosek, przekroczenie puli środków – 175 tysięcy złotych na jedno zadanie czy też prowadzenie przez samorząd przedsięwzięć w przedstawionym miejscu. Do 30 sierpnia zainteresowani mogli odwołać się od decyzji.

Mieszkańcy czekają na start głosowania. Zwycięskie projekty poznamy w połowie października, a potem wnioskodawcy będą czekać na efekty i realizację ich pomysłów.

Reklama

Czytaj również: Debata o edukacji w gminie Michałowice

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj