COVID-19: sytuacja w powiatach i zmiany w pracy urzędów

0
246
Reklama

Od soboty cała Polska jest objęta żółtą strefą. To oznacza limity osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz imprezach rodzinnych. Obowiązuje również nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach publicznych.

Rekordowe w ostatnim czasie wzrosty wykrytych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 skłoniły niektóre urzędy do ograniczenia obsługi interesantów. Jakie sprawy załatwimy bezpośrednio?

W Brwinowie bezpośrednia obsługa obejmuje tylko sprawy wyjątkowo ważne i pilne. Aby umówić się na spotkanie z urzędnikiem, musimy wcześniej skontaktować się z urzędem telefonicznie. W wyjątkowych przypadkach możemy udać się do Biura Obsługi Interesanta. Tu pracownik ustali priorytet naszej sprawy i poprosi urzędnika o spotkanie z nami. Pozostałe sprawy załatwimy telefonicznie lub elektronicznie.

W Starostwie Powiatowym w Grodzisku nadal załatwiamy sprawy bez bezpośredniego kontaktu. Dokumenty należy składać za pośrednictwem ePUAP, drogą pocztową lub kontaktując się mailowo z odpowiednim wydziałem. Bezpośrednia obsługa dotyczy wyłącznie kwestii związanych z wydaniem prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego oraz ze sprawami budowlanymi (pozwolenie na budowę, zgłoszenie robót budowlanych i wniosków na realizację inwestycji drogowej.

Milanowski magistrat od 12 października zawiesił bezpośrednią obsługę interesantów (z wyjątkiem Urzędu Stanu Cywilnego). Aby załatwić sprawę, musimy skontaktować się telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy urzędu.

Reklama

W Piastowie ograniczenia wprowadzono już w ubiegły czwartek. Od 8 października wszelkie płatności należy regulować przez bankowość elektroniczną bądź w placówkach banków lub poczty. Obsługa interesantów będzie odbywać się po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 22 770 52 00 w kancelarii urzędu przy ul. 11 Listopada 2. Z kolei w urzędzie stanu cywilnego będą przyjmowane osoby w sprawie sporządzania aktów zgonu. W sprawach pilnych należy kontaktować się telefonicznie, mailowo lub przez ePUAP.

Od poniedziałku 12 października konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. Wchodząc do urzędu należy zbadać temperaturę, założyć maseczkę i zdezynfekować ręce. Na wizytę w starostwie można umówić się telefonicznie: 22 738 14 00 bądź poprzez system rezerwacji. Dokumenty można złożyć we wrzutni, która znajduje się od ul. Drzymały.

Pozostałe urzędy na razie nie wprowadziły dodatkowych obostrzeń. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację, warto jednak przed wizytą w urzędzie upewnić się, czy nie zostaniemy odprawieni z kwitkiem.

Jak wygląda sytuacja epidemiczna? Poniżej publikujemy komunikaty Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Grodzisku i Pruszkowie

Powiat grodziski (stan na godz. 13.00 12.10.2020)

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (ostatnia doba): 620 / (70)
 • Łączna liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 81 / (8)
 • Łączna liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 36 / (0)
 • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 12 / (0)
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatnia doba): 275 / (8)
 • Liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 170 / (0)
 • Liczba zgonów powiązanych z COVID-19 (ostatnia doba): 4 / (0)

Powiat pruszkowski (stan na godz. 13.00 12.10.2020)

 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba):10/(0)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba):1466/ (212)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/ (ostatnia doba)1286/(210)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba):
  551/ (16)
 • liczba ozdrowieńców /(ostatnia doba):394/(1)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 /(ostatnia doba):26/ (0)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową /(ostatnia doba):120/(16)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

Czytaj również: Jakie zasady obowiązują w żółtej strefie?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj