Coraz więcej ścieżek

0
427
Reklama

Brwinowski magistrat kontynuuje rozbudowę sieci dróg rowerowych na terenie gminy. Trwają prace w Brwinowie, Mosznie, Otrębusach i Żółwinie.

Urząd realizuje kolejny etap projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w gminie Brwinów”. W jego ramach powstają kolejne odcinki tras dla rowerzystów. Największe postępy widać w Żółwinie – tu powoli dobiegają końca prace związane z przebudową ul. Słonecznej. Na liczącym ponad kilometr odcinku od ul. Nadarzyńskiej do ul. Południowej utworzono liczący ciąg pieszo-rowerowy, chodnik, ścieżkę rowerową, a także utwardzono pobocze i przebudowano zjazdy na posesje. Koszt prac w tym miejscu wyniósł blisko 1,4 mln zł, a wykonawcą robót była firma ROBOKOP.

Przetarg na dalsze etapy prac wygrała firma Fal-Bruk, która zajmie się budową kolejnych odcinków w Brwinowie, Mosznie i Otrębusach. Obecnie trwa przebudowa chodnika wzdłuż ul. Piłsudskiego w Brwinowie. Chodnik zostanie poszerzony, by mógł tu powstać ciąg pieszo-rowerowy. Przebudowa obejmuje odcinek od ronda im. I. Kozielskiego do Szkoły Podstawowej nr 1. W Mosznie z kolei zakres prac obejmuje budowę ścieżki rowerowej na odcinku od wiaduktu nad autostradą A2 (granica z Pruszkowem) do ronda obwodnicy Moszny. Znacznie większe roboty są realizowane w Otrębusach. Tu zaplanowano budowę punktu odpoczynku przy wybudowanej w zeszłym roku ścieżce biegnącej do „Mazowsza”, oprócz tego wzdłuż ul. Natalińskiej ma powstać ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od skrzyżowania z ul. Piaseckiego do WKD Otrębusy. Koszt tych prac wyniesie nieco ponad 622 tys. zł, a wykonawca powinien zakończyć roboty do końca września.

Realizowane obecnie prace są częścią większego projektu rozbudowy sieci dróg rowerowych w gminie Brwinów. Gmina otrzymała na niego dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dofinansowanie wyniosło 4 524 350,17 zł.

Reklama

Po zakończeniu robót w Brwinowie, Mosznie, Otrębusach i Żółwinie magistrat rozpocznie przygotowania do realizacji kolejnej części projektu. W planach jest jeszcze m.in. budowa ścieżek i ciągów w Grudowie, od ul. Sochaczewskiej do granicy z Falęcinem oraz wzdłuż torów WKD do Milanówka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj