Chcą odwołać burmistrza

0
522
Reklama

Grupa mieszkańców Milanówka domaga się referendum w sprawie odwołania Piotra Remiszewskiego ze stanowiska burmistrza miasta.

Do Krajowego Biura Wyborczego wpłynęło powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum. Jego autorem jest grupa mieszkańców zrzeszonych w  Inicjatywie Referendalnej pod przewodnictwem Dariusza Kozaka.

W skierowanym do komisarza wyborczego wniosku inicjatorzy zarzucają burmistrzowi m.in. brak współpracy z Radą Miasta, doprowadzenie do wzrostu zadłużenia czy pogorszenie jakości usług publicznych. Dodatkowo w piśmie pojawiają się oskarżenia o źle prowadzoną politykę kadrową, prowadzenie czarnego PR wobec przeciwników burmistrza i arogancję wobec mieszkańców. Wśród 19 zarzutów pojawia się również niegospodarność.

Wniosek referendalny to kolejna odsłona trwającego prawie od początku kadencji konfliktu między Piotrem Remiszewskim i Radą Miasta oraz niektórymi grupami mieszkańców. Strony sporu zarzucają sobie brak woli współpracy, wzajemne obrażanie i działanie na niekorzyść miasta.

Reklama

Złożony w KBW wniosek da mieszkańcom możliwość wyrażenia swojej opinii i woli w sprawie dalszych losów władz miasta. Aby doszło do referendum, Inicjatywa musi zebrać teraz 1500 podpisów. Ma na to 60 dni.

Ulotka o referendum przygotowana dla mieszkańców przez Inicjatywę

Reklama