Centrum Sportu otwarte

0
754

Centrum Sportu Raszyn zainaugurowało swoją działalność. 27 września nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu, a kolejne dwa dni były równie intensywne.

Na tę chwilę mieszkańcy Raszyna czekali z ciekawością. Przez kilkanaście miesięcy widzieli przy ul. Sportowej plac budowy i stopniowo wyłaniający się obiekt. Teraz mogą korzystać z przygotowanej oferty sportowo-rekreacyjnej.

27 września o 12.00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia Centrum Sportu. Wśród zaproszonych gości znalazł się wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, który odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. Nowy obiekt poświęcił biskup Rafał Markowski. – Cieszymy się z otwarcia Centrum Sportu, w tym funkcjonalnej hali sportowej, ponieważ to jedna z największych inwestycji gminy Raszyn. Podczas uroczystości otwarcia zaszczyciło nas wielu znakomitych gości. Wierzę, że nasza inwestycja będzie służyła sportowcom i wszystkich mieszkańców. Zapraszamy – zachęca Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Symboliczne przecięcie wstęgi było tylko wstępem do tego, co miało nastąpić w kolejnych dniach. Następnego dnia w Centrum Sportu pojawiły się dzieci, które wzięły udział w Akademii Przedszkolaka. Najmłodsi mogli sprawdzić się w zawodach sportowych. Dla przedszkolaków była to nie lada atrakcja i miło spędzony czas. Dzień później do akcji wkroczyli mieszkańcy, którzy w ramach dnia otwartego mogli poznać obiekt Centrum Sportu. Nie brakowało atrakcji w postaci maratonu fitness czy zumby. Zajęcia były prowadzone w hali głównej, siłowni oraz sali lustrzanej.

Najważniejszym elementem nowego obiektu jest hala sportowa z widownią na 284 osoby. Zadbano o odpowiednie zaplecze dla klubów sportowych, a także salę z podestem dla ciężarowców, salę boksu, siłownie, pomieszczenia gospodarcze oraz do określonych zajęć. Co istotne, pierwsze piętro obiektu zostało przeznaczone na usługi komercyjne.

Koszt budowy nowej hali wraz z wyposażeniem to ponad 20 mln zł, z czego 7 mln pozyskano w ramach dofinansowania.