Centrum przesiadkowe „Parkuj i Jedź”

0
70

W Piastowie ma powstać centrum przesiadkowe „Parkuj i Jedź”. Inwestycja zakłada również wykonanie schodów i wind dla osób niepełnosprawnych z wiaduktu im. gen. L. Okulickiego.

Parking w pobliżu stacji kolejowej to rozwiązanie, które ma zachęcać mieszkańców do pozostawienia samochodów i korzystania z transportu szynowego. Na taki krok chcą zdecydować się władze Piastowa. W zeszłym roku miasto pozyskało środki na inwestycję. – Otrzymaliśmy niemal 6,8 mln dofinansowania, które zostanie skierowane do naszego miasta na realizację projektu pod nazwą „Budowa centrum przesiadkowego »Parkuj i Jedź« w Mieście Piastów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Inwestycja obejmuje m.in. budowę dwóch parkingów typu „Parkuj i Jedź” w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej w Piastowie tj. przy ul. Dworcowej oraz przy ul. Poniatowskiego. W sumie powstanie nieco ponad 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, w tym 7 miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami oraz 74 stanowiska postojowe dla rowerów. Powstaną także schody i windy, które umożliwią połączenie peronów z wiaduktem – przekazał nam zastępca burmistrza Piastowa Przemysław Worek.

Na „Parkuj i Jedź” pojawią się również wiaty dla rowerów oraz punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Infrastruktura zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – To nie tylko budowa parkingów, ale przede wszystkim kompleksowa przebudowa infrastruktury wokół dworca kolejowego i przedłużenie peronów, co pozwoli na uruchomienie ciągu komunikacyjnego perony – wiadukt, szczególnie ważnego dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Przemysław Worek. – W chwili obecnej mamy za sobą dwa postępowania przetargowe, z czego jeden został już rozstrzygnięty, tj. na budowę schodów stałych i wind dla osób niepełnosprawnych z wiaduktu im. gen. L. Okulickiego – uzupełnia.

Schody i windy dla osób niepełnosprawnych mają powstać do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj również: Więcej zielonych projektów w Piastowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię