CBA znowu w ratuszu

0
413
Reklama

CBA zatrzymało dyrektora promocji i byłą rzecznik żyrardowskiego ratusza pod zarzutem wyprowadzenia 350 tys. zł.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa oraz byłą rzecznik prasową urzędu.

– Ustalenia CBA wskazują,  że z Centrum Kultury i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa wyprowadzono publiczne pieniądze – ok. 350 tys. zł na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ) – informuje Piotr Kaczorek z CBA. – Jej firma została wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych i – oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia – uzyskała też bezpłatnie od miasta wyremontowany lokal na redakcję, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, zakupiono dla niej specjalnie m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie, kamerę.

Obydwoje usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Uzupełnione o ten wątek zarzuty usłyszał także prezydent Żyrardowa, tymczasowo aresztowany w lipcu, w sprawie sprzedaży nieruchomości w Rewalu, będącej własnością gminy Żyrardów oraz nieruchomości w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.

Reklama

– Agenci z delegatury CBA w Warszawie zatrzymali w lipcu br. Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Wątek ten dotyczył przekroczenia uprawnień przez prezydenta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu – tłumaczy Piotr Kaczorek. – Na gruntach tych, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wtedy wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.

CBA informuje, że śledztwo jest wielowątkowe, a czynności wciąż trwają. Niewykluczone są więc kolejne zatrzymania i nowe zarzuty.

Reklama