Całkowite przeobrażenie

0
421
Reklama

Teren po parkingu przy ul. Pani Latter w Pruszkowie zmieni się nie do poznania. Pojawi się tam m.in. park trampolin.

O zagospodarowaniu terenu dyskutowano jesienią ubiegłego roku, kiedy przeprowadzono konsultacje społeczne. Miasto przedstawiło trzy koncepcje, ale mieszkańcy mieli wiele ciekawych pomysłów. W związku z tym ówczesne władze zdecydowały o konieczności przygotowania kolejnego opracowania. Teraz nadszedł czas, aby plany wcielić w życie i zagospodarować teren.

Plac przy ul. Latter ma stać się miejscem rekreacji i wypoczynku. Mieszkańcy będą mieli szeroką paletę atrakcji do wyboru. – Zmiany będą ogromne – zapowiada prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. W takim miejscu nie może zabraknąć boiska wielofunkcyjnego. Na terenie będzie można oddać się błogiemu lenistwu dzięki leżakom obrotowym. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się parkowa czytelnia. Będzie to pierwszy ogólnodostępny regał na książki w Pruszkowie. Ponadto planowany jest montaż stojaków rowerowych, drewnianych tarasów, pojawią się drzewa i krzewy. Atrakcją dla dzieci, ale również starszych, będzie park trampolin. Przewidziano wykonanie 14 kwadratowych trampolin i 13 w kształcie ćwiartki koła.

Z pewnością tak zagospodarowany teren będzie budził zainteresowanie i przyciągnie mieszkańców. Na efekty prac trzeba jeszcze poczekać. Na ostatniej prostej są kwestie formalne. W postępowaniu przetargowym do pruszkowskiego magistratu złożono dwie oferty. Miasto przygotowało na wykonanie zadania 1 mln zł. Jedna z ofert wynosi niecałe 920 tys. zł, druga blisko 1,1 mln zł. Przewidywane zakończenie inwestycji to 30 października br.

Reklama
Reklama