reklama
Strona główna Aktualności Burmistrz Podkowy Leśnej na sesji w Brwinowie. Jest wniosek

Burmistrz Podkowy Leśnej na sesji w Brwinowie. Jest wniosek

0
Krystyna Pawłowicz, transpłciowe dziecko, Podkowa Leśna, burmistrz Artur Tusiński, szkoła podstawowa, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Obywatelskich
Fot. Artur Tusiński/ Facebook

Sporu o wodę ciąg dalszy. Zgodnie z zapowiedzią burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta Brwinowa.

W połowie kwietnia burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński, skomentował w mediach społecznościowych artykuł opublikowany w „Biuletynie Miasta Podkowa Leśna”.

W poście na Facebooku Kosiński napisał, że tekst „zawiera szereg nieprawdziwych informacji oraz powiela nieuprawnione stereotypy, jakoby Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w okresie letnim zmniejszało dostawy wody z miasta Brwinowa do sieci Podkowy Leśnej, co przy jednoczesnym zwiększonym poborze wody przez mieszkańców Owczarni, Tereni i Żółwina miałoby być przyczyną obniżenia się ciśnienia wody dostarczanej do mieszkańców Podkowy Leśnej”.

Wezwanie do sprostowania

Włodarz Brwinowa zapowiedział również, że w najbliższym czasie skieruje do podkowiańskiego magistratu oficjalne pismo z prośbą o sprostowanie treści zawartych w artykule.  Podjął polemikę z przedstawionymi w Biuletynie informacjami, przywołując chociażby wykonane przez miasto i gminę prace budowlane dotyczące magistrali wodociągowej z Brwinowa do Owczarni.

Woda na sesji

Wśród komentujących wpis znaleźli się nie tylko mieszkańcy, ale również burmistrz Podkowy Leśnej. –Biorąc pod uwagę to nieprawdopodobne nagromadzenie przeinaczeń w pana wypowiedzi, zwrócę się z prośbą do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie o możliwość udziału i zabranie głosu w tej sprawie u państwa na sesji – napisał Artur Tusiński.

Czytaj także: Woda dzieli samorządy 

Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Biuro Rady Miasta Brwinowa, burmistrz Podkowy Leśnej w zeszłym tygodniu złożył wniosek z prośbą o udział w sesji. Prawdopodobnie pojawi się na niej w maju.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version