Budżet Obywatelski-weryfikacja trwa

0
404
Reklama

W V edycji budżetu obywatelskiego Pruszkowa zgłoszono 59 projektów. 30 czerwca poznamy wyniki weryfikacji szczegółowej złożonych propozycji.

Budżet obywatelski to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą wpływać na otaczającą ich przestrzeń. Samorząd przeznacza określoną pulę środków na realizację pomysłów. Rzecz jasna projekt musi uzyskać odpowiednie poparcie. W tym roku procedura związana z V edycją budżetu obywatelskiego Pruszkowa opóźniła się przez pandemię koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zmieniono harmonogram. 30 kwietnia miasto ogłosiło kwotę budżetu obywatelskiego – ponad 1,8 mln zł, zaś od 13 maja można było zgłaszać projekty.

Trzeba zaznaczyć, że środki przeznaczone na realizację jednego przedsięwzięcia nie mogą przekroczyć 120 tys. zł. W wyznaczonym terminie do magistratu wpłynęło 59 projektów. Wszystkie zostały poddane analizie, a 6 nich zweryfikowano negatywnie. Do 4 czerwca projektodawcy mieli czas zgłaszać odwołania od decyzji, jednak nie wpłynęło żadne zgłoszenie. Zatem 53 projekty trafiły do weryfikacji szczegółowej. Jej wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Czytaj także: Rusza wypożyczalnia kajaków w Parku Potulickich

 

W wielu obszarach pojawiły się projekty związane z zakupem defibrylatorów. Ponadto, mieszkańcy Gąsina chcieliby pomocy dla dzieci w przejściu przez skrzyżowanie przy szkole nr 10. Wśród propozycji z obszaru Żbików – Bąki można znaleźć m.in. wykonanie dwóch boisk do gry w teqball w Parku Mazowsze. Z Malich i Tworek zgłoszono m.in. plac street workout na terenie Znicza oraz plac zabaw przy szkole nr 1. Ciekawą propozycją wydaje się szopa majsterkowicza (Ostoja – Porcelit). W tym obszarze pojawił się także projekt placu zabaw dla młodzieży i dorosłych czy rewitalizacji stawu na Ostoi. Mieszkańcy centrum będą wybierać wśród m.in. całorocznego fortepianu zewnętrznego, plaży miejskiej, ścieżki od Parku Potulickich do basenu. W obszarze VI (Stare Śródmieście) nie brakowało pomysłów. Wśród nich – powrót czołgu do miasta, wybieg dla psów w Parku Kościuszki, publikacja z okazji 100-lecia LO Zana czy wrzutnia książek. Mieszkańcy osiedla Staszica, Bolesława Prusa zgłosili m.in. zadaszoną wiatę rowerową oaz plac dla dzieci starszych w Parku Żwirowisko.

Reklama

Głosowanie nad projektami, które przejdą weryfikację szczegółową, odbędzie się w dniach 15-24 lipca. Wyniki poznamy w sierpniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj