Budowa ulicy Rusałki

0
66

Pruszków szykuje się do kolejnej drogowej inwestycji. Miasto otrzymało zezwolenie na budowę ulicy Rusałki wraz z mostkiem na Żbikówce.

Zanim inwestycja nabierze kształtu, konieczne jest załatwienie szeregu formalności. Jednym z nich jest zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Władze Pruszkowa mają już za sobą ten etap w przypadku planowanych działań związanych z budową ulicy Rusałki. Przedsięwzięcie obejmie również wykonanie mostku na Żbikówce.

Inwestycja ma istotne znaczenie dla mieszkańców dzielnic Bąki i Żbików. – Takie inwestycje cieszą szczególnie, ponieważ rozwiązują realne problemy komunikacyjne naszych mieszkańców. Dzięki tej zaplanowanej, nowej przeprawie przez rzekę, połączymy Bąki ze Żbikowem. Zabieramy się do pracy, aby jak najszybciej ogłosić przetarg na budowę tej długo wyczekiwanej inwestycji – przedstawia zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Dolna i Piastowska

Trwają również prace związane z łącznikiem ulic Piastowskiej i Dolnej. – Praca na połączeniu ulicy Dolnej i Piastowskiej idzie pełną parą. Rozpoczęliśmy wykonanie konstrukcji jezdni. Tzw. „rogal” coraz bliżej – podaje Konrad Sipiera.

Czytaj także: Gminy zapraszają na bezpłatną mammografię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj