Budowa ścieżka rowerowej z Grudowa do Brwinowa na finiszu

0
185
Reklama

Ścieżka rowerowa łącząca Milanówek z Brwinowem jest już na ukończeniu. Ma być gotowa za kilka dni. Wykonawca postawi jeszcze znaki drogowe, bariery ochronne oraz zagospodaruje tereny zielone.

Prace nad budową ścieżki rowerowej z Grudowa do Brwinowa dobiegają końca. Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku brwinowski magistrat ogłosił przetarg na budowę liczącego nieco ponad 1,3 km odcinka dla rowerzystów. Pisaliśmy o tym na łamach Przeglądu Regionalnego.

Inwestycja to ostatni już etap prac realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Problematyczne było przygotowanie dokumentacji projektowej. – Projektowanie było najtrudniejszym elementem całego tego procesu – szczególnie w zakresie uzyskania zgód i uzgodnień od PKP PLK, Wód Polskich oraz architektury wojewódzkiej i powiatowej. Szczerze mówiąc, w pewnym momencie nawet zwątpiłem, że kiedykolwiek uda się dopiąć wymagane prawem formalności – opisywał w mediach społecznościowych burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

Czytaj także: Teleporada całą dobę -NFZ uruchamia nową usługę

Teraz włodarz chwali się prawie ukończoną już inwestycją. – W ciągu ostatnich kilku tygodni firma Mabau wykonała prace ziemne, przepusty na rowach melioracyjnych i konstrukcyjne prace drogowe, wczoraj ułożyła dwie warstwy asfaltu na odcinku od granicy z Milanówkiem do przepustu na środku budowanego odcinka, a dzisiaj ułożyła dwie warstwy asfaltu na odcinku od przepustu do skrzyżowania w Grudowie – relacjonuje na Facebooku Arkadiusz Kosiński.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj