Budowa Parkuj i Jedź przy ul. Poniatowskiego

0
302
Reklama

Trwa budowa parkingu Parkuj i Jedź przy ul. Poniatowskiego w Piastowie. Inwestycja ma być gotowa na koniec września.

Ideą parkingów Parkuj i Jedź jest możliwość pozostawienia samochodu i skorzystanie z komunikacji miejskiej bądź systemu rowerów miejskich, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Działanie to ma na celu troskę o środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji spalin, ale na pewno jest też wygodne. Trzeba jasno powiedzieć, że dużo czasu tracimy w korkach. Z kolei autobusy często korzystają z buspasów, ciągle powstają nowe ścieżki rowerowe. Alternatywy dla ruchu samochodowego są więc coraz lepsze.

Władze Piastowa kontynuują działania związane z budową parkingów. Miasto przeprowadziło postępowanie przetargowe, do urzędu wpłynęło jedenaście ofert. Po przeprowadzeniu analizy dokumentów, wyłoniło wykonawcę Parkuj i Jedź przy ul. Poniatowskiego. Koszt realizacji zadania to ponad 850 tysięcy złotych.

Zadanie obejmuje przebudowę parkingu położonego między jezdnią ul. Poniatowskiego a terenem kolejowym linii nr 1. W ramach inwestycji wybudowane zostaną zatoki postojowe, dwa zjazdy na parking, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Wykonawca zajmie się również przebudową kolidujących sieci elektrycznych i zagospodarowaniem zieleni.

Realizacja inwestycji już ruszyła. Na terenie pojawił się sprzęt i zaczęły się roboty rozbiórkowe. Finał robót, zgodnie z umową, spodziewany jest na 28 września br. – Zostaną wybudowane 104 miejsca parkingowe oraz dodatkowo 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Postawiona zostanie stacja ładowania samochodów elektrycznych – przekazał nam Urząd Miejski w Piastowie.

Reklama

Czytaj również: Parking do końca roku?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj