reklama
Strona główna Aktualności Budowa ośrodka przy Wapiennej poddana kontroli

Budowa ośrodka przy Wapiennej poddana kontroli

0
Fot. Powiat Pruszkowski

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego podjęto uchwałę w sprawie przeprowadzenia kontroli inwestycji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie.

Lata zrobiły swoje i konieczne stało się stworzenie odpowiednich warunków dla podopiecznych pruszkowskiej placówki. Stan ośrodka pozostawiał wiele do życzenia. Udało się pozyskać wsparcie finansowe ze strony fundacji Pruszyńscy i powiat pruszkowski mógł przystąpić do działań związanych z budową nowej siedziby placówki przy ul. Wapiennej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych. W maju ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z realizacją przedmiotu zadania.

Sprawę inwestycji poddano pod dyskusję na sesji rady powiatu w związku z wystąpieniem wątpliwości. W uzasadnieniu projektu uchwały zwrócono uwagę na m.in. przeniesienie praw do projektu architektonicznego i wykonawczego, tryb przeprowadzania postępowań przetargowych, kontakty zarządu z dotychczasowym projektantem, przejrzystość procesu decyzyjnego czy wycenę wartości inwestycji. – Z uwagi na znaczący rozmiar inwestycji, rosnące koszty jej realizacji, przeprowadzenie kontroli powinno nastąpić niezwłocznie – podkreślono w uzasadnieniu.

23 radnych opowiedziało się za przeprowadzeniem kontroli inwestycji budowy nowej siedziby ośrodka. Z kolei dwóch wstrzymało się od głosu. – Jeśli chodzi o kompetencje komisji rewizyjnej i plan kontroli, jesteśmy już po zatwierdzeniu planu kontroli komisji rewizyjnej – poinformował radny Przemysław Sieciński.

Czytaj także: Dotacja na urządzenia retencyjne

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version