Budowa obwodnicy Grodziska – będą utrudnienia

0
565
Reklama

Kierowców czekają utrudnienia. Od przyszłego tygodnia na ul. Radziejowickiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Ma to związek z budową obwodnicy Grodziska.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 12 stycznia. Zmiany dotyczą odcinka ul. Radziejowickiej od ul. Znajomej do posesji numer 203 w Kałęczynie (dokładną lokalizację znajdziemy tu). Fragment liczy ok. 250 metrów. Jak tłumaczą urzędnicy, utrudnienia są związane z budową ronda łączącego drogę nr 579 z powstającą obwodnicą. Nie uściślają jednak, ile czasu potrwają.

Powstające w tym miejscu rondo będzie niejako początkiem obwodnicy Grodziska. Licząca nieco ponad 7,5 km trasa będzie prowadzić od tego punktu do węzła Grodzisk Mazowiecki na A2. Droga będzie przebiegała przez Kałęczyn, Kozery, Kozerki, Wólkę Grodziską i Chlebnię. W jej ciągu zaplanowano trzy ronda: na przecięciu z ul. Logistyczną w strefie przemysłowej Grodziska, z ul. Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz na opisanym powyżej skrzyżowaniu z ul. Radziejowicką.

Planowo obwodnica ma być gotowa do końca 2022 r. Koszt budowy to niecałe 146 mln zł. Jak informował wiosną marszałek województwa Adam Struzik, inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 80% kosztów. Wykonawcą robót jest pruszkowski STRABAG.

Czytaj również: Zmiany w grodziskiej komunikacji

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj