reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Budowa hali praktyk przy Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica

Budowa hali praktyk przy Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica

0
hala praktyk, Pruszków, powiat pruszkowski, nabór, szkoły ponadpodstawowe, Zespół Szkół im. S. Staszica, Przegląd Regionalny
Fot. Powiat Pruszkowski

Budowa hali praktyk przy Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Pruszkowie będzie kosztowała ponad 4,6 miliona złotych. Trwają prace związane z realizacją inwestycji.

Mijając ul. Promyka można obserwować działania przy szkole im. S. Staszica. Z myślą o uczniach powstaje tam hala praktyk. Gotowy jest strop nad parterem, słupy i belki żelbetowe na pomieszczeniu warsztatowym. Pojawiły się również ściany konstrukcyjne i rdzenie konstrukcyjne na I piętrze. Z dnia na dzień prace idą do przodu. Hala praktyk ma być miejscem komfortowym dla uczniów, w którym będą rozwijać swoje umiejętności.

Ponadto jednym z celów jest stworzenie odpowiedniego zaplecza. W hali znajdą się pomieszczenia szatniowo-sanitarne dla warsztatu, pokój socjalny, a także nauczycielski. Zaplanowano je na parterze. Z kolei na piętrze do dyspozycji uczniów oddane zostaną dwie pracownie na 15 osób. Będą służyły jako sala zajęć bądź ćwiczeń. Budynek zostanie wyposażony w windę z myślą o osobach niepełnosprawnych. Ciekawym rozwiązaniem będzie hala warsztatowa z trzema podnośnikami samochodowymi.

Powstanie hali praktyk to koszt ponad 4,6 miliona złotych. W nowym roku szkolnym uczniowie powinni już móc korzystać z nowego obiektu.

Czytaj także: Ruszyła drogowa inwestycja na Bąkach

Czas na nabór

Z pewnością nowa hala praktyk przy szkole im. S. Staszica to atut, który zainteresuje placówką przyszłych uczniów. 17 maja rusza nabór do placówek powiatu pruszkowskiego. Ósmoklasiści staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Szkoły ponadpodstawowe z powiatu pruszkowskiego są przygotowane na przyjęcie nowych uczniów. – Nowością w naszej ofercie edukacyjnej jest kształcenie w zawodach technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik automatyk – w Zespole Szkół im. F. Nansena w Piastowie – wyjaśnia Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego – Są to zawody bardzo przyszłościowe, biorąc pod uwagę bliskość lotniska oraz budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. – dodaje. Ponadto ciekawe profile klas, w tym klas lingwistycznych, oferuje Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki i Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana w Pruszkowie. W trosce o dalszą drogę edukacyjną naszych uczniów, we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Pruszkowski, finansujemy dodatkowe lekcje. W klasach I i II jest to jedna dodatkowa matematyka w tygodniu, zaś w klasach III i IV (technikum) aż trzy godziny lekcyjne – dwie do wyboru i jedna matematyka. To niezwykle istotne, zwłaszcza, że matura z matematyki od lat jest już obowiązkowa – podkreśla.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version